Anonymous sulmon CIA-n dhe Interpol-in

Shko posht

Super Anonymous sulmon CIA-n dhe Interpol-in

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 07, 2012 5:19 pm


Antart e kolektivit t haktivistve t
njohur si Anonymouse, thon se pr pak koh sot kan thyer faqet e CIA-s
dhe t Interpol-itSulmi i atribuohet "degs" Anons Turkey, antart e t cilit
prmes rrjetit social Twitter kan thn se hakojn botn pr ta
shptuar planetin.

Faqet e Interpol-it dhe CIA-s momentalisht punojn normalisht, ndrsa
kto organizata nuk kan dhn asnj koment pr sulmet. T njjtat faqe
n muajt e fundit kan qen disa her nn sulmin e Anonymous-ve.

International Business Times shkruan se Anonymous edhe t premten me
sulmet DDoS kan shnjuar CIA-n, por edhe faqen britanike t Gjyqit t
Lart, me qllim t hakmarrjes pr vendimin q prdoruesve t internetit
n Britanin e Madhe tju mohohet qasja n faqen e torrentve The
Pirate Bay.

Lufta kundr bllokimit t The Pirate Bay do t vazhdojn, ndrsa
Anonymous aksionin e kan quajtur Operacioni Pirate Bay. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi