Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova

Shko poshtė

Super Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 12, 2012 6:03 pm

Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova  F.0512165752520_m
Nė garėn pėr Miss Universe Kosova kėtė vit kanė aplikuar rreth
100 vajza. Kėshtu bėn tė ditur Agron Selimi, president i kompanisė “Art
Motion”, e cila ėshtė edhe organizatore e kėsaj ngjarjeje. Tė dielėn nė
Sheshin 21 nė Prishtinė do tė bėhet edhe seleksionimi i dytė i 100
vajzave kandiduese pėr garėn e madhe tė Miss Universe Kosova 2012.
“Interesimi
i kandidatėve qė aplikuan ishte jashtėzakonisht i madh dhe arriti
numrin 278, nga tė cilat kushtet bazike i plotėsuan 100 kandidate”,
citon Kosovapress fjalėt e Selimit.

Juria profesionale do tė pėrzgjedhė 21 vajza tė cilat do tė vazhdojnė
garėn mė tutje, e tė cilat do marrin pjesė nė spektaklin final nė
Prishtinė tė datės 21 qershor 2012 qė do pėrcillet drejtpėrdrejtė nga
mediat vendore.

Gara pėrbėhet nga katėr kategori: bikini, fustan i shkurtėr, fustani i
mbrėmjes, veshje sportive dhe intervista personale, sepse, sipas
organizatorėve “qasjet e shekullit 21, pėrcaktojnė qė kandidatet duhet
tė posedojnė kombinimin e inteligjencės me bukurinė”.

“Kėtė e kushtėzojnė sukseset e kaluara qė siē jeni edhe ju nė dijeni,
me vite radhazi janė tė kurorėzuara me plasime tė larta kandidatet Zana
Krasniqi, Marigona Dragusha, Kėshtjella Pepshi dhe Afėrdita Dreshaj nga
Kosova. Ky sukses i arritur ka edhe sot e kėsaj dite afirmimin e madh
ndėrkombėtar tė Kosovės, me ē’rast jehona e madhe vėrehet nėpėr forumet
elektronike dhe mediumet tjera”, ka shtuar Selimi.

Organizata Miss Universe Kosova posedon tė drejtėn zyrtare pėr
Organizimin e spektaklit tė bukurisė nga Miss Universe Organization pėr
pėrzgjedhjen e kandidates pjesėmarrėse nga Kosova. Organizimi i
spektaklit tė tillė ėshtė i rėndėsisė sė prezencės ndėrkombėtare tė
pjesėmarrėseve nga Kosova.

Miss Universe Kosova njofton se nė proces tė pėrmbushjes sė detyrės
sė saj me pjesėmarrjen e shtetit tė Kosovės nė garėn mė tė njohur
ndėrkombėtare tė pėrzgjedhjes sė Miss Universe 2012 e transmetuar nga
kanali televiziv NBC, organizon pėrzgjedhjen e kandidates me tė denjė ne
spektaklin final me datėn 7 dhjetor 2012.

_________________
Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova  D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Njėqind vajza nė garė pėr Miss Univers Kosova  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi