Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook

Shko posht

Super Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Sun May 20, 2012 11:19 am

Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook F.0520120816628_m
sht martuar edhe themeluesi i rrjetit m t madh social n
bot, Mark Zuckerberg, i cili ka ndrruar unazat me Priscilla Chan gjat
nj ceremonie martesore private n Kaliforni.
28 vjeari
Zuckerberg dhe 27 vjearja Chan jan q nj koh t gjat n lidhje dhe
jan takuar n Harvard University, aty ku dhe Zuckerberg e themeloi
Facebook-un.

Chan, e cila sht e diplomuar n mjeksi, ka marr pr dhurat nj
gur t mueshm rubini i dizajnuar nga vet Zuckerberg. Ky i fundit
tashm e ka ndrruar statusin e tij n profilin e tij n Facebook n i
martuar.

Facebook ka hyr gjat javs n bursn amerikane dhe vlersohet rreth
100 miliard dollar. Zuckerberg mban 56 prqind t aksioneve t
kompanis, prkundr ofertave t mdha pr tia shitur kto aksione.

_________________
Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook

Mesazh nga Nora prej Sun May 20, 2012 5:04 pm

Hajde per hajer u trashegofshi :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Martohet Zuckerberg, krijuesi i Facebook Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi