Anonymous i vėrsulet Indisė

Shko poshtė

Super Anonymous i vėrsulet Indisė

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 21, 2012 12:26 pm


Nė luftė kundėr piraterisė
shumė vende kanė filluar tė bllokojnė uebfaqe tė caktuara tė cilat
shpėrndajnė materiale tė paautorizuara. Pas vendimeve tė gjykatės
angleze dhe asaj holandeze pėr bllokimin e uebfaqes The Pirate Bay, edhe
Gjyqi Suprem Indian ka marrė njė vendim tė tillė.Pėrveē The
Pirate Bay, gjykata indiane ka bllokuar edhe disa uebfaqe tjera tė
shpėrndarjes sė torrenteve si dhe disa uebfaqe pėr shpėrndarje tė
videove si Vimeo.
Si kundėrpėrgjigje ndaj kėsaj grupi i
“haktivistėve”, Anonymous ka ndėrmarrė njė seri sulmesh DDoS ndaj
uebfaqeve tė disa organizatave qė janė pėrgjegjėse pėr kėto vendime. Nė
tė ashtuquajturin “Operation India”, Anonymous ka sulmuar faqen e
Partisė sė Kongresit dhe atė tė Gjyqit Suprem tė Indisė. Asnjėra nga
uebfaqet nuk ishte nė dispozicion gjatė kohės sė pėrgatitjes tė kėtij
artikulli, derisa akoma nuk ka ndonjė komunikatė nga organizatat e
sulmuara.
Hapa tė ngjashėm Anonymous kishte ndėrmarrė edhe mė
herėt gjatė vitit duke sulmuar faqet si MPAA, RIAA, FBI, Departamentin e
Shtetit amerikan dhe pornografuesit e tė miturve. Ishte kjo edhe njė
shenjė proteste nga Anonymous kundėr censurimit tė internetit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi