Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video)

Shko poshtė

Super Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video)

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 21, 2012 3:21 pm

Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) Rer
HIMARE - Njė aksident tragjik ka ndodhur pasditen e
sotme pranė urės sė Vishės, nė Himarė, ku njė autobus me studente tė
Universitetit ‘Aleksandėr Xhuvani’ ka dalė nga rruga dhe ka pėrfunduar
nė njė greminė rreth 80 metra tė thellė.
Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, autobusi me studente, tė gjitha
vajza, po udhėtonte drej Sarandės. Dėshmitarėt deklarojnė se autobusi
ėshtė me targa tė Elbasanit (El 2274 B) ndėrsa autoambulancat,
zjarrfikėsit dhe forcat e shumta tė policisė kanė mbėrritur nė
vendngjarje disa minuta pas ngjarjes.

Burime nga policia bėjnė tė ditur se paraprakisht mendohet pėr 12
viktima dhe rreth 30 studente tė plagosur, tė cilėt janė nxjerrė nga
autobusi tė ndihmuar nga udhėtarė tė rastit. Mėsohet se ka qėnė njė
autobus me turistė grekė ai qė i ka dhėnė ndihmėn e parė, studenteve tė
pėrfshirė nė aksident. Nė vendngjarje ka mbėrritur tashmė njė helikopter
i Ministrisė sė Shėndetėsisė, ndėrsa njė tjetėr ėshtė nisur drejt
Himarės.

Korespondenti i News 24 Andrea Kola raporton se autobusi me tė cilin
udhėtonin studentet ėshtė rrėzuar nė aksin Sarandė-Himarė, mes fshatit
Vuno e Himarės. Ai sqaron se studentet shkonin nė Sarandė pėr pushime
tre ditore, ndėrsa dėshmon se terreni ku ka rėnė autobusi ėshtė i
vėshtirė dhe rruga tepėr e ngushtė.

Ndėrsa Shefi i Zjarrfikėsve, Dilaver Laci ka deklaruar pėr News 24
se, “terreni ku ka rėnė autobusi ėshtė shumė i vėshtirė dhe distanca
ėshtė e madhe”. Pėr pasojė, sic tha ai, aksidenti mund tė ketė pasoja
shumė tė rėnda._________________
Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video)

Mesazh nga Nora prej Tue May 22, 2012 6:07 am

Katastrof paskan qen pa fat keto vajza :( :(

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Shqiperi:Autobusi ne humner me 50 nxenes,12 te vdekur(video) Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi