Ndėrroi jetė Robin Gibb

Shko poshtė

Super Ndėrroi jetė Robin Gibb

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 21, 2012 6:17 pm

Ndėrroi jetė Robin Gibb  F.0521191006380_m
Kėngėtari i bendit “Bee Gees”, Robin Gibb, ka ndėrruar jetė nė moshėn 62-vjeēare, pas luftės sė gjatė me kancerin."Familja
e Robin Gibb njofton me pikėllim tė madh se Robin ka ndėrruar jetė pas
luftės sė gjatė me kancerin dhe operimit tė zorrėve. Anėtarėt e familjes
do tė ishin falėnderues nėse nė kėto momente tė vėshtira do tė
respektohej privatėsia e tyre”, thuhet nė njė komunikatė tė lėshuar nga
familja e kėngėtarit.

Nė vitin 2010, Robin anuloi disa koncerte pėr shkak tė dhimbjeve nė
bark dhe u dėrgua pėr operim urgjent pėr shkak tė mbylljes sė zorrėve.
Edhe nė vitin 2011, ai anuloi disa koncerte nė Brazil, ndėrsa mė pas u
diagnostikua me kancer nė zorrėn e trashė. Mė vonė, u diagnostikua edhe
me kancer tė mėlēisė dhe vazhdimisht ka qenė nėn mbikėqyrje tė mjekėve
deri nė momentin e vdekjes.

Britaniku e filloi karrierėn muzikore nė vitin 1958, kur me vėllanė e
tij e formoi grupin “Bee Gees”. Nga vitet e gjashtėdhjeta, grupi ka
shitur mbi 200 milionė albume.

Disa nga kėngėt e tyre mė tė njohura janė "Stayin' Alive", "How Deep Is Your Love", "Massachusetts" e "Night Fever".

Vėllezėrit Gibb kanė shkruar kėngė edhe pėr yjet tjera, mes tyre
Barbra Streisand, Diana Ross, Dionne Warwick, Celine Dion, “Destiny's
Child”, Dolly Parton, Kenny Rogers e shumė tė tjerė..

Edhe vėllai dhe partneri i tij, Maurice, ka ndėrruar jetė si pasojė e sėmundjes sė zorrėve nė vitin 2003.

_________________
Ndėrroi jetė Robin Gibb  D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Ndėrroi jetė Robin Gibb  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ndėrroi jetė Robin Gibb  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi