Eklipsi i shfaqur nė Azinė Lindore dhe nė perėndim tė SHBA-ve

Shko poshtė

Super Eklipsi i shfaqur nė Azinė Lindore dhe nė perėndim tė SHBA-ve

Mesazh nga D3M1 prej Mon May 21, 2012 7:47 pm


Njė pamje e veēantė ėshtė shfaqur nė qiejt mbi Azinė lindore dhe pjesėn
perėndimore tė Shteteve tė Bashkuara. Pėr pak minuta hėna mbuloi pjesėn
mė tė madhe tė diellit duke krijuar njė unazė tė zjarrė nė qiell.

Eklipsi
mund tė shikohej nė disa pjesė tė Azisė sot nė mėgjes ndėrsa nė Shtetet
e Bashkuara u vėrejt gjatė mbrėmjes sė djeshme. Qindra dhe nė disa
raste mijėra vetė u mblodhėn nė mjedise tė hapura dhe nė observatorė
astronomikė nė pika tė ndryshme tė globit pėr kėtė spektakėl tė natyrės.
Shumė njerėz pėrdorėn syze tė posaēme pėr tė mbrojtur sytė gjatė kohės
qė shikonin qiellin.

Hėna mbulon rreth 95 pėr qind tė diellit
gjatė kėtij eklipsi. Nė Shtetet e Bashkuara njė fenomen i tillė u vėrejt
18 vjet mė parė, transmeton VoA.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi