Virus i ri n Chat-in e Facebook

Shko posht

Super Virus i ri n Chat-in e Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 23, 2012 11:54 am


Nj virus i ri po thuhet se po prhapet npr kompjutera prmes dritares chat e n rrjetin social t Facebook

Virusi mbrrin si nj mesazh nga nj prej miqve n rrjet, i cili drgon nj link q n dukje sht i padmshm.

Duke klikuar mbi linkun menjher infekton PC me virusin, t emrtuar Steckt.Evl nga zbulues Trend Micro.

Virusi n ast mundson dhe heq softwaret anti-virus, pastaj prhapet dhe dmton vet sistemin.

Ekspertt e siguris Trendi Micro, q zbuluan krcnim e ri, than se virusi propagandon me an t aplikacioneve t mesazheve t astit dhe gjja e par q virusi bn sht aktivizimi i programeve q mund ta zbulojn dhe shkatrrojn at.

Sipas raportit, qllimi sht pr t "kontrolluar" PC, dhe pt t vjedhur informata t ndjeshme t tilla si detajet bankare.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi