Studimi i fundit, femrat tradhtojnė mė shumė se meshkujt

Shko poshtė

Super Studimi i fundit, femrat tradhtojnė mė shumė se meshkujt

Mesazh nga D3M1 prej Sat May 26, 2012 7:06 pm


Hulumtimi gjithashtu tregon se femrat qė
mashtrojnė mė shumė janė ato nė moshė tė vogėl (me njė moshė mesatare 37
vjet kundrejt meshkujve tė cilėt janė 42 vjeē). Natyrisht meshkujt dhe
femrat tradhtojnė pėr arsye tė ndryshme: motivi pėr meshkujt ėshtė
pothuajse gjithmonė njė zgjimi i fortė seksual ndaj njė femre tjetėr nga
ajo e tij, por edhe sepse ėshtė i mėrzitur nga martesa dhe do tė
ushqejė egon e tij.Tradhtia ėshtė parė pėrherė si pjesa e errėt e
meshkujve. Por jo, tashmė ėshtė vėrtetuar se dhe femrat tradhtojnė,
madje me mė shumė se njė partner.

Nė fakt, ky pėrfundim ka ardhur si rezultat i njė
studimi tė kryer nė Britaninė e Madhe, nė 4000 mijė raste tradhtie.
Sipas kėtij studimi, femrat tradhtojnė mė shumė dhe me mė shumė partner,
me tė cilėt nė fund arrijnė dhe tė dashurohen.

“Nėse kanė vendosur tė tradhtojnė, femrat kanė mė
shumė mundėsi sesa meshkujt ta mbajnė nėn kontroll situatėn”, deklaroi
Emily Pope nga saiti Undercover Lovers, duke komentuar rezultatet e UK
Survey.

Hulumtimi gjithashtu tregon se femrat qė mashtrojnė
mė shumė janė ato nė moshė tė vogėl (me njė moshė mesatare 37 vjet
kundrejt meshkujve tė cilėt janė 42 vjeē).

Natyrisht meshkujt dhe femrat tradhtojnė pėr arsye
tė ndryshme: motivi pėr meshkujt ėshtė pothuajse gjithmonė njė zgjimi i
fortė seksual ndaj njė femre tjetėr nga ajo e tij, por edhe sepse ėshtė i
mėrzitur nga martesa dhe do tė ushqejė egon e tij.

Ndėrsa femrat janė vazhdimisht nė kėrkim tė
stimujve emocionale, marrėdhėnieve romantike dhe dėshirėn pėr tė
pėrmirėsuar vetėvlerėsimin e tyre.

Hulumtimi gjithashtu tregoi njė hipokrizi tė
konsiderueshme nė mesin e atyre qė i tradhtojnė: 41% e femrave dhe 29% e
meshkujve, nė fakt, kanė deklaruar se do kėrkojė divorcin nėse ajo gjen
njė tjetėr partner.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi