Arbri triumfon n Big Brother

Shko posht

Super Arbri triumfon n Big Brother

Mesazh nga Nora prej Sun May 27, 2012 7:55 am

Arbri triumfon n Big Brother F.0527012422720_m

Arbr Zeka sht fitues i edicionit t pest t Big Brother Albania q prfundoi t shtunn mbrma.
25-vjeari nga Prishtina ka arritur t fitoj zemrat e t gjithve n shtpin m t madhe n Shqipri, ashtu q n natn finale grumbulloi m shum vota n raport me konkurrentt tjer pr t dal fitues.

N finalen e Big Brother 5, krahas Arbrit ishin kualifikuar edhe Genta, Franeska, Ermali dhe Liami, ndrsa ky i fundit ishte konkurrenti final i djalit nga Kosova, por numri m i madh i votave, ashtu edhe si ishte pritur, i takoi 25-vjearit.

Arbri e bri publikun pr vete duke qen shembull pr t gjith, me nj stil tipik urban dhe sjellje t matura, reflektim t duhur mbi realitetin, si edhe n rrethanat dhe situatat intriguese.

N natn finale t BB5, pas disa momenteve t kndshme, erdhi edhe radha e eliminimeve. Banori q kishte marr m pak vota nga publiku dhe q e la i pari shtpin ishte Ermali. Menjher pas Ermalit, doli edhe e dashura e tij, Franeska, duke qen banorja e dyt m pak e votuar nga pes finalistt.

Nga tre banort e mbetur Genta, Arbr dhe Liam publiku vendosi q Genta, t ishte banorja e radhs e eliminuar.

Pas televotimit t fundit dhe prballjes vendimtare mes Arbrit dhe Liamit, ishte Arbri ai qe mori edhe fitoren e merituar t ksaj loje q trhoqi vmendjen maksimale t publikut n kto tre muaj.

Jemi te dy fitues! kto ishin fjalt e para t Arbrit pas fitores.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Arbri triumfon n Big Brother Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Arbri triumfon n Big Brother Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi