Tirana mirėpret Rona Nishliun

Shko poshtė

Super Tirana mirėpret Rona Nishliun

Mesazh nga D3M1 prej Tue May 29, 2012 10:16 am

Tirana mirėpret Rona Nishliun F.0529115112301_m
Rona Nishliu, bashkė me ekipin qė ka pėrfaqėsuar Shqipėrinė nė
garėn mė tė madhe tė muzikės nė Evropė, “Eurovision”, ėshtė kthyer nė
kryeqytetin shqiptar nė orėt e mbrėmjes tė sė hėnės.
Kėngėtarja kosovare e ka cilėsuar si eksperiencė tė jashtėzakonshme pjesėmarrjen e saj nė edicionin e 57-tė tė “Eurosongut”.

“Ishte njė pėrrallė shumė, shumė e bukur, dhe mė vjen mirė qė u
realizua ashtu siē ndoshta deshėm ne. E ndiej se gjithė kėtė prezantim
shqiptarėt e kanė pėrkrahur dhe e kanė mirėpritur”, ka thėnė Nishliu.

“Kemi qenė tė relaksuar gjithė kohės. Pėrveē ekipit qė ka qenė mjaft i
pėrkushtuar, dua tė falėnderoj tė gjithė shqiptarėt kudo qė janė, tė
cilėt e mbėshtetėn kėngėn ‘Suus’ qė nė fillimet e saj, qė kur u shpall
fituese nė festival”, ka shtuar mė tej kėngėtarja.
Kompozitori Shpėtim Saraēi, pjesė e ekipit shqiptar, ka thėnė se ėshtė thellėsisht i kėnaqur nga ky sukses.

“Edicioni i 50-tė i festivalit tonė vlerėsohet me vendin e pestė, me
njė notė tepėr pozitive tė Evropės, dhe kjo falė njė interpretimi tė
shkėlqyeshėm tė Ronės, dhe njė kompozimi po aq tė shkėlqyeshėm tė
Florentit”, ka thėnė Saraēi.


Tirana mirėpret Rona Nishliun Ronaevrovizion350-stafi

_________________
Tirana mirėpret Rona Nishliun D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Tirana mirėpret Rona Nishliun Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tirana mirėpret Rona Nishliun Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi