Facebook negocion blerjen e shfletuesit Opera

Shko posht

Super Facebook negocion blerjen e shfletuesit Opera

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 30, 2012 11:43 am


Nj raport i ri tregon se rrjeti social Facebook, sht duke negociuar blerjen e shfletuesit t njohur Opera. Sipas disa burimeve t besueshme nga Tech Blog, rrjeti social dshiron t blej at pr shkak se pretendon t zgjeroj shrbimet edhe n fushn e shfletuesve. N rast se kto raporte jan t sakta, ather Facebook do t gjendej n konkurrenc me Google, Microsoft, Mozilla, Apple, dhe me Yahoo, e cila s fundmi ka hapur shfletuesin e vet, Axis.


N ann tjetr, zdhnsi i Facebook refuzoi t komentoj n lidhje me kt eshtje, nj reagim i njjt erdhi edhe nga Opera. Kjo kompani n nj deklarat pr media tha Si politik standarde q kemi, ne n Opera nuk u prgjigjemi thashethemeve q qarkullojn n treg.

Gjithsesi, The Next Web raportoi se nj burim i afrt me
Opera u tha atyre se kompania sht n mes t nj pauze, dhe po krkon
nj blers. Bordi i kompanis raportoi se po konsideron mundsin e t
qenit pjes e nj kompanie m t madhe, n vend q t prpiqet t rritet
vet.


Opera, e cila krijon shfletues pr desktop, smartfon dhe tablet
sht e rregjistruar ne Oslo Stock Exchange. Kompania thot se ka rreth
270 milion shfrytzues do muaj. Facebook nga ana tjetr, bleu
aplikacionin Instagram pr 1 miliard dollar, dhe para dy ditsh lansoi aplikacionin tjetr Facebook Camera.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi