Microsoft t lansoj Visual Studio 11

Shko posht

Super Microsoft t lansoj Visual Studio 11

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 30, 2012 11:44 am


Microsoft ka br t ditur se prve lansimit t sistemit t ri
operativ Windows 8, do t lansoj edhe nj sistem t ri Open Source pr
shfrytzuesit e vet. Softueri n fjal quhet Visual Studio 11, detajet e
s cilit kompania i publikoi kt muaj.N veanti ky
produkt ka pamjen e versionit t produktit t kaluar, i cili prdorej
shum nga zhvilluesit pr t krijuar aplikacione pr desktop, por tani
nuk do t ofroj m prkrahjen pr aplikacionet desktop por do t
shrbej vetm pr t zhvilluar aplikacione Metro.
Visual
Studio 11 Express pr Windows 8 ofron vegla pr ndrtimin dhe
zhvillimin e aplikacioneve Metro. Pr t krijuar nj aplikacion desktop
krkohet prdorimi i Visual Studio 11 Professional ose nj versioni m
t ri. Por, duhet theksuar se Visual Studio Professional ka nj mim
goxha t shtrenjt, q shkon n 499$. Gjithashtu, Visual Studio 2010 do
t jet ende i disponueshm pr shkarkim pa pages nga Interneti por q
do t ket shum mangsi pr dallim nga Visual Studio 11.
Ekziston
dhe nj version tjetr i quajtur Visual Studio 11 Express pr Ueb q do
t fokusohet kryesisht n Ueb faqet e ndrtuara n HTML dhe JavaScript.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi