Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor”

Shko poshtė

Super Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor”

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 8:40 am

Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” F.0531101734737_m
Gold AG dhe Zajmina Vasjari janė fituesit e edicionit tė gjashtė tė festivalit “Ēelėsi Muzikor”.Reperi
nga Kosova dhe kėngėtarja nga Shqipėria fituan ēmimin kryesor nė natėn e
mbrėmshme finale tė festivalit, me kėngėn e tyre “Forever”.

Vendi i dytė nė kategorinė e muzikės moderne i takoi Hekuran Krasniqi me kėngėn ‘Jam i yti’.

Ēmimin e parė pėr zhanrin e muzikės popullore e fitoi Fahrush Azemi
me kėngėn ‘Kush ma falė rininė’, ndėrsa i dytė nė kėtė zhanėr doli
Rajmond Prenaj me kėngėn ‘Pa ty’.

Nė vazhdim lista e plotė e fituesve:
Ēmimi i parė modern:
Gold AG feat. Zaimina ‘Forever’
Ēmimi i parė popullor:
Fahrush Azemi ‘Kush ma falė rininė’
Ēmimi i dytė modern:
Hekuran Krasniqi ‘Jam i yti’
Ēmimi i dytė modern:
Siciliana Mazi ‘Magjia e kėsaj vere’
Ēmimi i dytė popullore:
Rajmond Prenaj ‘Pa ty’
Ēmimi i tretė popullore :
Hysi ‘Teper vonė’
Best Interpret:
Hekuran Krasniqi ‘Jam i yti’
Ēmimi i publiku:
Dilja ‘Pa ty s’jam gjallė’
Best Pop-Folk:
Dugi ‘Ekuacion’Best
Pop-Dance:
Njomza Hyseni ‘Ti ki talent’
Best hip-hop:
Gold AG feat. Zaimina ‘Forever’
Best Balada:
Fjolla Morina ‘E di, do kaloj
Best Female:
Shkenda ‘Free’
Best Male:
JetmiR ‘Une tboj high’
Zico TV:
Rina Avdyli ‘Nuk je i vetmi’
Top Kosova Radio:
Baboo Darabuka & Dj Benity ‘Lele’
Paraqitja skenike-Koreografi:
Besnik Peqani - Niki dhe ART Desing
Best New Artist:
Besnik Peqani - Niki ‘Ik’.

_________________
Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Gold AG dhe Zajmina fitojnė “Ēelėsin Muzikor” Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi