Mark Zuckerberg humb 16 milionė dollarė nė orė

Shko poshtė

Super Mark Zuckerberg humb 16 milionė dollarė nė orė

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 1:13 pm


Aksionet e Facebook dje ranė nė 28.18 dollarė, pėr dallim nga 18
maji qė kishin njė vlerė prej 38 dollarėsh, dhe lirisht mund tė
konkludohet se ky ėshtė dėshtimi mė i madh pėr njė IPO tė kėsaj natyre
nė dekadėn e fundit.
Zuckerberg, pėr hisen e tij, ėshtė
duke humb 16 milionė dollarė nė orė nga pasuria e tij, qė tashmė ka
rėnė nė 14.4 miliardė dollarė. Natyrisht, Zuckerberg ėshtė ende shumė
i pasur dhe nuk nevojė tė ankohet, por pasuria e tij ėshtė zvogėluar
dukshėm nė javėn e fundit nė njė shifėr qė ėshtė e barabartė me GDP-nė
vjetore tė mė shumė se 20 shteteve tė botės.
Facebook,
si kompani nisi me vlerėn prej 104 miliardė dollarėsh por pas dėshtimit
me IPO tani ka njė vlerė prej 61 miliardė dollarėsh, vlerė kjo qė pėr
shumicėn e njerėzve ėshtė e arsyeshme pėr gjigantin e rrjetit social.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi