Del online versioni kinez i Windows 8

Shko posht

Super Del online versioni kinez i Windows 8

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 1:15 pm


Data e publikimit t inspektimit te Windows 8 do t realizohet kt
t premte, por nqoftse nuk prisni dot sa t merrni versionin beta, nj
version online sht hedhur n treg. I vetmi problem sht se imazhet
jan n gjuhn kineze, gjithsesi disa prdorues kan br t mundur t
marrin pjes t sistemit n anglisht. Kopje t Windows 8 ishin t
disponueshme n disa uebfaqe kineze, gjithashtu ThePirateBay ju lidh me
nj material 3.29GB t cilin ju mund ta shkarkoni.Sipas nj
screenshot t postuar nga nj prdorues n nj video n Winbeta.com, kjo
dalje duket se sht e vrtet, dhe ka prmirsime nga Windows 8
origjinal. Metro-styles, udhtime dhe aplikacione sportive i jan shtuar
n sistem. Aplikacioni i e-mail sht br gjithashtu m i leht pr tu
prdorur, dhe i kan br ndryshime me qllim q t jet m i leht
dallimi midis atyre t shikuara dhe atyre jo. Kolonat e gjata vertikale
prfaqsojn fotot tuaja onlin si n Facebook, Flickr, Pictures Library
dhe SkyDrive t cilat jan zvendsuar nga thumbnails m t vogla.
Duket gjithashtu q mund rregullosh sfondin nga nj aplikacion q n
fillim.
N qoft se versioni i ri q Microsoft do t nxjerr n
korrik, do t jet i ngjashm me at t nxjerr n kto foto, t gjith
ata q shpresonin pr ndryshime t mdha do t mbeten t zhgnjyer.
Butoni Start nuk duket fare dhe opsionet n ann e djatht t ekranit
duken njsoj.
N.q.se kt version doni ta testoni sht m mir ta
bni n nj Virtual Machine, n vend t nj kompjuteri t mirfillt.
Nj numr i caktuar prdoruesish kan raportuar vshtirsi pr ta
instaluar . Duke marr n konsiderat q versioni beta do t dal nesr,
sht mir mos ta provoni kt version kinez.
Nqoftse kt
version t nxjerr doni ta testoni, sht m mir ta bni n nj Virtual
Machine, n vend t nj kompjuter t mirfillt.Nj numr i caktuar
prdoruesash kan raportuar vshtirsi pr ta instaluar dhe ta nisin.
Duke konsideruar q versioni beta do t dal nesr, sht mir mos ta
provoni kt version kinez.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi