Pandora thyen rekordin e tė hyrave dhe pėrdoruesve

Shko poshtė

Super Pandora thyen rekordin e tė hyrave dhe pėrdoruesve

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 6:28 pm


Shumica e njerėzve e preferojnė Pandora’n si shėrbimin e saj muzikor pėr telefonat e menēur mobil.
Tė paktėn kėtė e thotė vetė Pandora, e cila ka deklaruar njė rritje nė 71.5 pėr qind tė pjesėmarrjes sė tregut nė SHBA.

Gjithashtu, Pandora ka deklaruar se numri i pėrdoruesve tė kėtij shėrbimi nė SHBA ka arritur nė 150 milionė.

Megjithatė, kjo nuk ėshtė e tėra, pasi qė Pandora
gjithashtu ėshtė aplikacioni i dytė mė i famshėm nė Apple iOS, sepse tė
gjithė duket se e shkarkojnė kėtė aplikacion tani.

Vetėm gjatė vitit 2012-2013, Pandora ka shtuar rreth 51.9
milionė pėrdorues aktiv, dhe kjo paraqet njė rritje prej 53 pėr qind
krahasuar me njė vit mė herėt, e cila biznesit i ka sjell 80.8 milionė
dollarė, 70.5 prej tė cilave kanė ardhur nga reklamimi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi