Peshku i gjall n mushkri

Shko posht

Super Peshku i gjall n mushkri

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 6:29 pm


Mjekt n Indi jan detyruar ta operojn nj fmij 12-vjear pr tia larguar nj peshk t gjall nga mushkrit. Anil
Barela kishte glltitur nj peshk me madhsi prej nnt centimetrash
derisa po luante me shokt n afrsi t nj lumi n qarkun Khargone t
shtetit Madhya Pradesh.

Sipas mediave n Indi, fmijt shpesh glltisin peshq teksa luajn
pran lumenjve, mirpo n kt rast peshku kishte shkuar n rrug t
gabuar dhe ka prfunduar n mushkrit e fmijs.

Pasi ka pasur vshtirsi n frymmarrje, djaloshi sht paraqitur n
spital, ku i sht br rntgeni dhe mjekt vendosn ta operonin. Pas 45
minutash, ata e kan nxjerr peshkun.

Peshku ka qen i gjall dhe ka penguar funksionet e mushkrive, ka
thn kirurgu Dr. Pramod Jhawar, duke shtuar se kjo ka qen hera e par
n karrier q sheh dika t till.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Peshku i gjall n mushkri

Mesazh nga edi-viti prej Thu May 31, 2012 6:31 pm

qkas ndin njerii

_________________
Krejt pom presin mu per me fillu,
krejt jon munu po smujn mem rxu,
ju kom tregu qe mos me u mundu,
sum kan besu qe qysh jon rxu.


avatar
edi-viti
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 21950
Mosha : 27
Viti: : 01/08/1991
Vendbanimi: : Milano
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi