“Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit”

Shko poshtė

Super “Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit”

Mesazh nga D3M1 prej Thu May 31, 2012 6:33 pm

“Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit” F1_31steve-jpg1338487420
Njė insajder i cili ka qenė i punėsuar nė Aple ka deklaruar pėr CNN qė
tė punėsuarve nė Apple u vjen turp nga Siri, dhe qė Steve Jobs thjesht
do tė ‘shastisej’ kur do ta shihte “nė aksion”.

Edhe pse
asistentja virtuale e Apple paraqet argumentin kryesor tė kėsaj kompanie
pėr blerjen e iPhone 4S nėpėr reklama, shfrytėzuesit e kėtij telefoni
janė gjithnjė e mė tė zėshėm nė shprehjen e pakėnaqėsive tė tyre me tė.
Siri, sipas testeve mė tė reja, nuk ėshtė nė gjendje tė njohė as fjalėt
identike me ato qė i thonė aktorėt nė reklama – madje as edhe kur
shfrytėzohen zėrat origjinalė tė aktorėve. Kjo, krejt logjikisht,
rezulton me pikėpyetjet rreth asaj se ēfarė saktėsisht reklamon Apple
dhe nė bazė tė ēkaje?

Kjo kompani tashmė ishte cak i padisė pėr
reklamim tė rrejshėm tė Siri. Arsyetimi i Apple pėr kėto akuza ishte qė
softveri Siri ėshtė akoma nė fazėn beta.

_________________
“Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit” D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
“Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit” Left_bar_bleue100 / 100100 / 100“Steve Jobs do tė ‘shastisej’ pėr shkak tė Sirit” Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi