Serbėt hakojnė faqen e Fisnik Ismailit, anėtarit tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!

Shko poshtė

Super Serbėt hakojnė faqen e Fisnik Ismailit, anėtarit tė Lėvizjes VETĖVENDOSJE!

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 04, 2012 3:00 pm

Prishtinė – Njė grup hakerėsh serbė tė njohur me nofkėn @aHcSecurityTeam kanė hakuar Ueb faqen e kompanisė sė Fisnik Ismailit, anėtarit tė lėvizjes VETĖVENDOSJE!

Adresa www.ogilvyks.com, e cila ėshtė pjesė zyrtare e kompanisė me famė botėrore, Ogilvy, ėshtė hakuar gjatė ditės sė sotme, nė tė cilėn serbėt kanė postuar flamurin serb dhe kanė lėnė njė porosi “Mbėshtetje serbėve nė Kosovė dhe Metohi” dhe i kanė ftuar vizitorėt t’i pėrcjellin kėta hakerė nė Twitter “@aHcSecurityTeam”.

Nė fund tė fotografisė sė postuar nga serbėt, janė vendosur disa linqe me pėrmbajtje, tashmė propaganduese tė serbėve. Ndėr tė tjera, janė vendosur linqe pėr “Krimet e UĒK-sė”, “Faktet e UĒK-sė”, “Kasapi Hashim Thaēi”, Histori tė “Kosovės e Metohisė” dhe adresėn e Rezolutės 1244.

Nė fotografinė e postuar janė shėnuar emrat e hakerėve: StRoNiX, m1l05, T0r3x & EsC.

Nė njė prononcim pėr PCWorld Albanian, Fisnik Ismaili deklaroi “se sapo kishte kuptuar se i ėshtė hakuar faqja dhe se ka angazhuar dikė pėr t’ja rikthyer atė”.

Lufta virtuale mes hakerėve serbėve dhe shqiptarėve po vazhdon tashmė mė shumė se njė dekadė. Vetėm gjatė 2 viteve tė fundit, numri i hakimeve tė ndėrsjella ka shėnuar rritje drastike. Sė fundmi, hakerėt e identifikuar si “KHG – Kosova Hackers Group” kishin hakuar Ueb faqen e qeverisė sė Serbisė, pėr tė cilėn ka raportuar PCWorld Albanian. (PCWorld Albanian)

Mė poshtė mund ta shihni se si ėshtė dukur porosia e hakerėve nė faqen e z.Ismaili._________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi