Universiteti i Kembrixhit kryen studimin mė tė madh nė histori pėr fjalėkalimet

Shko poshtė

Super Universiteti i Kembrixhit kryen studimin mė tė madh nė histori pėr fjalėkalimet

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 04, 2012 3:03 pm


A keni njė fjalėkalim tė dobėt? Ndoshta! Edhe nėse mendoni qė
fjalėkalimi juaj nuk mund tė sulmohet, ekziston njė mundėsi qė shumė
njerėz tė tjerė menduan tė njėjtėn gjė dhe zgjodhėn njė fjalėkalim shumė
tė ngjashėm. Kėto janė rezultatet e Joseph Bonneau nga Universiteti i
Kembrixhit, i cili analizoi fjalėkalimet e mė shumė pėrdoruesve nė njė
studim gjigant, mė i madh se tė mėparshmit.Ai studioi 70 milionė
pėrdoruesit e Yahoo. Arsyeja pse shumica e studimeve pėr fjalėkalime
janė tė kufizuara ėshtė sepse asnjė ndėrmarrje ose asnjė pėrdorues nuk
jep tė dhėnat e kėrkuara. Por Bonneau ishte nė gjendje tė pėrafrohej nė
versionet butėsisht tė deshifruar tė fjalėkalimeve, qė i dhanė atij
informacione tė mjaftueshme pėr tė parė monstrat dhe prirjet mes
dhjetėra milionė pėrdoruesve.
“Ne konstatojmė dallim tė vogėl dhe
befasues nė vėshtirėsinė e gjetjes; ēdo grup i identifikuar i
pėrdoruesve grumbulloi njė lloj tė dobėt tė fjalėkalimit,” - nėnvizoi
ai. Bonneau shkroi gjithashtu se kur bėhet fjalė pėr llogaritė qė
kėrkojnė ruajtjen e tė dhėnave pėr karta krediti, fjalėkalimet janė
shumė pak tė sigurta. Njė tjetėr pikė interesante:
“Befasuese,
edhe pse komunitetet qė duken me largėsi gjuhėsore, zgjodhėn tė njėjtat
fjalėkalime tė dobėta. Njė sulmues nuk vepron mė tepėr sesa duke kaluar
nga fjalori optimal botėror nė listat me emrat e gatshėm tė popullsisė,”
- shkroi Bonneau.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi