Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve

Shko poshtė

Super Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 05, 2012 8:57 pm

Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve F.0605210812535_m
Arkeologėt bullgarė thonė se i kanė zbuluar dy skelete nga
Mesjeta, tė shpuar nėpėr gjoks me shkopinj metali, pėr t’i parandaluar
ata qė tė mos shndėrrohen nė vampirė.
Shefi i Muzeut Kombėtar
tė Historisė nė kryeqytetin Sofje, Bozidar Dimitrov, ka thėnė se tė dy
skeletet ishin zbuluar fundjavėn e kaluar afėr qytetit Sozopol nė Detin e
Zi – transmeton Radio Evropa e Lirė.

Sipas tij, besimet paragjykuese kishin ēuar deri aty sa qė njerėzit
qė kishin bėrė keq gjatė jetės sė tyre ishin shpuar me shkopinj metalikė
nėpėr eshtrat e gjoksit dhe zemėr pėr shkak tė frikės se pas vdekjes
ata do tė ktheheshin pėr ta pirė gjakun e tė gjallėve.

Dimitrov ka theksuar se kjo praktikė kishte ekzistuar nė disa pjesė tė Bullgarisė, madje edhe nė fillim tė shekullit tė kaluar.

_________________
Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bullgari, zbulohen skeletet e vampirėve Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi