Albumi i Ritės do tė quhet ORA

Shko poshtė

Super Albumi i Ritės do tė quhet ORA

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 05, 2012 9:00 pm

Albumi i Ritės do tė quhet ORA F1_05-rita-11338919124
Londėr, 5 qershor - Pas njė gjeje tė mirė, gjithmonė ēohet pluhur! Ėshtė
ajo qė shumė shpejt pushtoi zemrat e secilit. Nė Kosovė, nė Shqipėri,
Angli, Amerikė etj. Rita Ora po ecė me hapa shumė tė shpejtė. Pas
pėrfundimit tė tri kėngėve tė saja shumė tė suksesshme, ajo po vazhdon
tutje me turne, koncerte dhe gjithashtu shumė shpejt pritet tė del
albumi i saj i parė me emrin "ORA".

“Gati kam vajtuar sepse kurrė
nuk kam pas njė reagim tė tillė nga publiku. E kam ditur se shqiptarėt
janė pasionant dhe e mbėshtesin njėri-tjetrin, por kurrė nuk kam menduar
se ajo vajzė do tė jam unė (qė do ta mbėshtetin). Albumi im do tė quhet
‘Ora’ ndėrsa tekstet kryesisht i shkruaj vetė" tha nė mes tjerash Rita.

Kėngėtarja
shqiptare e rritur nė Londėr tė Anglisė, po qarkullon nė shtyp me
lajmet qė vijnė nga top listat muzikore se ajo po kryeson ēdo javė nė
listat mė tė famshme nė botė. Tė mos harrojmė se ėshtė nė vend tė parė
nė Britani, nė njė nga top listat mė kryesore dhe me mė influencė nė
botėn muzikore. Muzika e saj tashmė po paraqitet para njė publiku tė
gjerė, pasi Rita Ora ėshtė ftuar nga grupi britanik "Coldplay" qė tė
performojė nė koncertet e tyre qė po zhvillohen nė shume shtete tė
botės.

_________________
Albumi i Ritės do tė quhet ORA D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Albumi i Ritės do tė quhet ORA Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Albumi i Ritės do tė quhet ORA Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi