Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias

Shko posht

Super Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 10, 2012 5:33 pm

Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias F.0610181116746_m
Ministri i siguris s brendshme i Kenias, George Saitoti, sht
vrar sot, s bashku me zvendsin e tij dhe katr persona t tjer,
nga rrzimi i helikopterit.
Ish zvendspresidenti, Saitoti, planifikonte q t merrte pjes n zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

Si ministr i siguris s brendshme, n qeverin e Mvai Kibakit, ai
ishte z udhheqs kundr grupit somalez islamist, al-Shabab.

Trupat e Kenias po luftojn me kt grup n Somali prej tetorit t kaluar, kur kishin drguar trupa brenda n Somali.

_________________
Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Prplaset helikopteri, vritet nj ministr i Kenias Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi