Tjeter shqiptar ne librin Guinnes, thyen rekordin ne Facebook

Shko posht

Super Tjeter shqiptar ne librin Guinnes, thyen rekordin ne Facebook

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 15, 2012 4:45 pm


Interneti eshte kthyer ne kohet e fundit si nje nga mjetet qe
shoqerojne pjesen me te madhe te njerezve ne te gjithe boten. Por
gjithashtu ato behen pjese e tendencave te reja qe bota e virtualitetit
ofron.


Me perparimin e teknologjise kane nisur dhe sfidat ne kete fushe qe
vetem ne 20 vite ka pushtuar boten. Nje prej nismave qe eshte kthyer ne
sfide ditet e fundit eshte dhe arritja e nje numri sa me te madh
komentesh ne nje teme te caktuar.


Nje i ri shqiptar i apasiunuar pas internetit dhe kryesisht pas
rrjetit social Facebook, ka vendosur qe te thyeje nje rekord Guiness:
Te marre numrin me te madh te komentetve ne Facebook.

Me temen A flejme gjume? ne faqen e tij JETA OSH QEF te krijuar
me 3:07 te dates 5 mars ai ka thyer rekordin aktual te amerikanit
Tracey Hodgson i cili ka mbledhur 1.001.552 komente ne tre muaj, duke
vendosur rekordin e ri me 1.012.628 komente.

I pyetur nga mediat disa kohe para se ti vinte vehtes kete qellim
Gentiani rrefeu se ideja i lindi duke administruar faqen e tij e cila
eshte mjaft e suksesshme.Duke qene se jam shume i dhene pas faqeve
online dhe lexoj informacione te shumta per to, me terhoqi ideja e
perdorimit te komenteve per nje qellim tjeter. Jo me vetem si nje menyre
per te komunikuar dhe shprehur mendimet tona rreth temave te ndryshme,
por edhe per te thyer rekorde. Kjo edhe per faktin se ne faqe,
aktiviteti i komente ishte 24 ore. Ndaj hodha idene e rekordit boteror
te komenteve dhe mbeshtetja e fansave te faqes ishte e menjehershme. Te
gjithe nisen qe te komentonin, te shperndanin temen e cila duhej te
thyente rekord dhe e ndjekin ate rregullisht.- rrefen Gentiani.
Ne fillim e nisi si nje deshire, por me pas u kthye ne nje lloj
detyrimi. Sic duket flamuri shqiptar triumfoj serish dhe Shqiperia do
kete nje vend tjeter ne librin e rekordeve Guinnes.

Nderkohe i pari shqiptar qe theu nje rekord Guinnes ishte Saimir
Strati. Ai realizoi Mozaikun me gozhde me te madh ne bote. Ky rekord u
thye ne odeonin e Qendres Nderkombetar te Kultures brenda afatit qe
Strati kishte vendosur, 24 dite dhe nen mbikeqyrjen e nje jurie vendase.
Ky mozaik i vizatuar i autoportretit te Leonardo da Vinit ne
permasat 2m x 4m u realizua me 500 mije gozhde industriale te permasave 3
cm. E gjithe puna peshon 700 kg.

Fitoren e Gentianit per numrin komentet ne Facebook qe thyuedhe
rekordin duke e futur keshtu ne librin Guinnes e verteton edhe ky link: https://www.facebook.com/GuinnessWorldRecords/posts/244565915653338

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi