Sa lehtė mund tė thyhet fjalėkalimi juaj?

Shko poshtė

Super Sa lehtė mund tė thyhet fjalėkalimi juaj?

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 16, 2012 10:58 am


Thyerjet e kodimeve qė po ndodhin kohėt e fundit si ato tė LinkedIn dhe eHarmony.com, kanė hapur debat nė mesin e tė apasionuarve tė informatikės. Disa prej tyre mbėshtesin teorinė qė nuk ndikon lloji i fjalėkalimit, dmth. gjatėsia e tij apo llojet e karaktereve. Nė fakt, e vėrteta ėshtė se ato pėrbėjnė njė ndryshim tė madh.

Shtimi i njė simboli nė fjalėkalim e heq mundėsinė e njė sulmi sipas fjalorit, dmth. pėrdorim fjalėsh qė janė nė fjalor. Kjo e bėn shumė herė mė tė vėshtirė hakimin e fjalėkalimit. Mė poshtė kemi renditur kombinimet e fjalėkalimeve, dhe sa kohė do tė duhej pėr t'i thyer ato duke provuar tė gjitha mundėsitė me rradhė.

Fjalėkalime pa simbole dhe pa shkronja tė mėdha

6 Karaktere: 2.25 miliardė kombinime tė mundshme

-Hakim online me aplikacion duke shfrytėzuar 1 mijė supozime pėr sekondė: 3.7 javė

-Hakim offline duke pėrdorur serverė ose desktopė tė fuqisė sė lartė me 100 miliardė supozime pėr sekond: 0.0224 sekonda

-Hakim offline duke pėrdorur miltiprocesorė nė mėnyrė masive me 100 trilionė supozime pėr sekond: 0.0000224 sekonda

10 karaktere: 3.76 trilionė kombinime tė mundshme

-Hakim online me aplikacion duke shfrytėzuar 1 mijė supozime pėr sekond: 3.7 javė

-Hakim offline duke pėrdorur serverė ose desktopė tė fuqisė sė lartė me 100 miliardė supozime pėr sekond: 10.45 orė

-Hakim offline duke pėrdorur miltiprocesorė nė mėnyrė masive me 100 trilionė supozime pėr sekond: 37.61 sekonda

Tani duke shtuar simbole, rrjedhimisht edhe fjalėkalimi bėhet mė i vėshtirė

6 Karaktere: 7.6 trilionė kombinime tė mundshme

-Hakim online me aplikacion duke shfrytėzuar 1 mijė supozime pėr sekond: 2.4 shekuj

-Hakim offline duke pėrdorur serverė ose desktopė tė fuqisė sė lartė me 100 miliardė supozime pėr sekond: 1.26 minuta

-Hakim offline duke pėrdorur miltiprocesorė nė mėnyrė masive me 100 trilionė supozime pėr sekond: 0.0756 sekonda

10 karaktere: 3.76 trilionė kombinime tė mundshme

-Hakim online me aplikacion duke shfrytėzuar 1 mijė supozime pėr sekond: 54.56 milionė shekuj

-Hakim offline duke pėrdorur serverė ose desktopė tė fuqisė sė lartė me 100 miliardė supozime pėr sekond: 54.46 vjet

-Hakim offline duke perdorur miltiprocesorė nė mėnyrė masive me 100 trilionė supozime pėr sekond: 2.83 javė

Doni njė sugjerim? Krijojeni fjalėkalimin me 10 karaktere, nė fund shtojini dhe njė simbol.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi