Kriminelėt kibernetikė po rishkruajnė virusin e sofistikuar Flame pėr tė mbuluar gjurmėt

Shko poshtė

Super Kriminelėt kibernetikė po rishkruajnė virusin e sofistikuar Flame pėr tė mbuluar gjurmėt

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jun 16, 2012 11:01 am


Nė muajin Maj tė kėtij viti, Kaspersky Lab njoftoi zbulimin e njė
“programi tepėr tė sofistikuar me qėllim tė keq”, i quajtur Flame, i
cili ėshtė i aftė tė vjedhė informacione tė vlefshme nga sistemet,
pėrfshirė kėtu dhe bisedat audio.Kasersky Lab, mė vonė iu referua
Flame, si “arma mė komplekse kibernetike” dhe ata zbuluan se mendjet
kriminale janė tė lidhura me zhvilluesit e Stuxnet dhe Duqu.
Pėrgjegjėsit
pėr “ndezjen” e virusit Flame janė duke u pėrpjekur tė fshijnė kodin
nga sistemet e infektuara dhe me sa duket, ata duan tė parandalojnė
viktimat qė tė mos e vėnė re kurrė qė tė dhėnat e tyre janė vjedhur.
Ekspertėt
e kompjuterave po pėrpiqen tė kthejnė kodin dhe tė kuptojnė se cila
ėshtė mėnyra mė e mirė e mbrojtjes sė PC-sė nga infeksionet dhe
mundėsisht tė zbulojnė pėrgjegjėsit e sulmeve.


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi