Kalon Niagarn mbi litar (Video)

Shko posht

Super Kalon Niagarn mbi litar (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jun 17, 2012 12:48 pm

Nick Wallenda sht njeriu i par q i kalon ujvarat e Niagars
mbi nj litar t tendosur. Dhjetra mijra njerz u mblodhn pran
ujvarave dhe miliona t tjer e ndoqn nga televizori aventurn e
33-vjearit n 61 metra lartsi mbi nj litar rreth gjasht centimetra
t trash.

Rreth 25 minuta pasi e nisi aventurn, Wallenda
triumfues m n fund vuri kmb n tokn kanadeze pas 550 metrash udh.
Pasi prshndeti t shoqen dhe familjen, atij iu afruan agjentt
doganor q i krkuan pasaportn, t ciln ai ua paraqiti.

Nuk kam asgj tjetr me vete, tha 33-vjeari.

Cili sht qllimi i udhtimit tuaj, zotri?, e pyetn agjentt.

T frymzoj njerz n mbar botn, u prgjigj ai.

Si transmeton Gazeta Start, Wallenda ka thn se ky ishte
realizimi i nj ndrre t hershme dhe nj mundsi pr t nderuar
strgjyshin e tij, i cili vdiq pasi ra nga nj litar i tendosur n
Puerto Riko n vitin 1978.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi