Vidhen t dhnat e 79 bankave

Shko posht

Super Vidhen t dhnat e 79 bankave

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 22, 2012 6:19 pm


Nj haker i njohur n Twitter si Reckzor, bri me dije se ai kishte
hyr n mnyr t jashtligjshme n servert q i'u prkisnin nj numri
t madh t bankave. Pr ta vrtetuar kt, hakeri lshoi t dhnat q
kishin t bnin me kartelat e kreditit t Visas dhe MasterCard.T
dhnat e zbuluara prfshijn emrat e plot, adresat, llojet e kartels
s kreditit apo debitit, numrat e telefonit si dhe email adresat.
Reckzor,
thot q kjo sht vetm nj pjes e t dhnave t vjedhura dhe se
sasia e plot e t dhnave sht rreth 50GB ose m shum t marra nga
m shum se 79 banka t mdha t cilat ai i ka sulmuar gjat tre
muajve t kaluar.
Global Payments, q sht nj ndrmarrje pr
prpunim t kartelave t kreditit n nivel ndrkombtar, pranoi gjat
muajit mars q hakert kishin vjedhur numra t kartelave t kreditit q
i'u prkisnin m tepr se 1.5 milion konsumatorve t MasterCard dhe
Vista.
Sidoqoft, sht ende e paqart nse Reckzor ishte i prfshir n kt vjedhje.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi