far ndodh kur raportoni nj postim n Facebook?

Shko posht

Super far ndodh kur raportoni nj postim n Facebook?

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jun 22, 2012 6:21 pm


Social Reporting i Facebook, sht nj set veglash q njerzit mund
t prdorin pr t raportuar imazhe apo azhurnim statusi me prmbajtje
ofenduese. Me an t Social Reporting, ju keni mundsi ta njoftoni
Facebookun nse nj prdorues ka ngarkuar nj imazh apo ka postuar
porosi krcnuese apo ofenduese ndaj jush, apo nse ekziston ndonj
mashtrues q pretendon se jeni ju. Ky set veglash gjithashtu ju mundson
q t'i krkoni nj miku ta fshij foton t ciln ju nuk e plqeni.Por
far ndodh n t vrtet kur t plotsohet nj raport? Facebook thot
se disponon me katr skuadra t ndryshme: Skuadrn e Siguris, Skuadrn
e Urrjejtjes dhe Ngacmimit, Skuadrn e Prmbajtjes Abuzive si dhe
Skuadrn e Qasjes. Dhe varsisht natyrs s raporteve, ato drgohen tek
skuadrat respektive.
N raste kur dshmohet se ekzistojn prova t
mjaftueshme krcnimi, ather rrjeti social aplikon zbatimin e ligjit.
Pr prmbajtje vetrasse, Facebook kontakton me postuesin prmes nj
linje t veant. Dhe gjithashtu ekzistojn raste kur llogaria e
personit q keni raportuar t bllokohet.
Pr t ju dhn nj
pasqyr m t detajuar se si funksionon Social Reporting, Facebook ka
krijuar kt hart infografike q tregon detajisht rrugtimin e raportit
tuaj.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi