Ndrron jet Neil Armstrong

Shko posht

Super Ndrron jet Neil Armstrong

Mesazh nga D3M1 prej Sun Aug 26, 2012 1:50 pm

Ndrron jet Neil Armstrong  F.0826005651616_m
Astronauti amerikan, Neil Armstrong, i cili ishte personi i par q shkeli n hn, ka ndrruar jet n moshn 82-vjeare.Familja e tij ka njoftuar t shtunn se Armstrong vdiq si pasoj e komplikimeve nga procedurat kardiovaskulare shkruan Los Angeles Times.

Neil Alden Armstrong lindi m 5 gusht 1930 n Wapakoneta, t Ohios.
N vitin 1945, ai filloi t merrte leksione fluturimi, ndrsa n moshn
16-vjeare mori lejen pr pilot, ndrkoh q akoma nuk e kishte marr
lejen e vozitjes.

Pas shkolls s mesme ai u regjistrua n nj universitet t flots
ushtarake detare dhe mori pjes n Luftn e Kores duke fituar tri
medalje nderi. M pas ai vazhdoi shkollimin n inxhinierin aeronautike
dhe diplomoi n vitin 1955.

Ai u b hero n gjith botn, duke qen se ishte njeriu i par q shkeli n hn.

Kur bri hapin e famshm m 20 korrik t vitit 1969 n hn, ai e tha
nj fjali e cila sht cituar n mbar botn: Ky sht nj hap i vogl
pr njeriun, por nj hap i madh pr njerzimin.

_________________
Ndrron jet Neil Armstrong  D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Ndrron jet Neil Armstrong  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Ndrron jet Neil Armstrong  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi