Vjedhja nė Polici, tė suspenduarit kthehen nė punė

Shko poshtė

Super Vjedhja nė Polici, tė suspenduarit kthehen nė punė

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 08, 2009 10:35 pm

Gjashtė muaj pas vjedhjes nė dhomat e dėshmive, Policia e Kosovės ka marrė vendim qė t’i kthejė nė punė zyrtarėt policorė, tė cilėt ishin suspenduar pėr kėtė rast.

Siē bėn tė ditur e pėrditshmja “Kosova Sot”, pesė zyrtarė policorė, prej tė cilėve njė nėnkolonel, dy majorė dhe dy oficerė tė sigurimit janė kthyer para dy javėsh nė punė nė Policinė e Kosovės.

Eprorėt e suspenduar, tė kthyer nė punė janė: Nėnkolonel Fatos Haziri, zėvėndėsi i tij, majori Haxhi Krasniqi, dhe majori Senan Kelmendi.

Sipas kėsaj tė pėrditshmeje, ata do tė vazhdojnė punėn nė kėtė institucion nė pozita tė tjera nga ato qė kanė mbajtur deri nė pėrfundimin e hetimit nga ana e Inspektoratit tė Policisė.

Sidoqoftė, pėrkundėr faktit se nė kėtė hetim janė pėrfshirė – siē ėshtė thėnė – hetuesit mė tė mirė tė Policisė sė Kosovės, vjedhja nė dhomat e dėshmive tė policisė edhe pas gjashtė muajsh mbetet pa u sqaruar dhe pa u kapur pėrgjegjėsit.

Nė dhomat e dėshmive, sipas raportit policor, janė vjedhur: 47 kg e 627 gramė substanca narkotike tė llojit heroinė; 7 bimė kanabis; 3.828 euro para tė gatshme; 520 rupi indian; 6.5 milionė lira turke; 5.000 lej rumune; 950 lekė shqiptar; dhe njė ēantė e zezė sportive.

Sidoqoftė, pėrkundėr kėrkesės sė vazhdueshme tė deputetėve, analistėve dhe ekspertėve tė sigurisė se pėrgjegjėsia pėr kėtė vepėr duhet tė bie mbi drejtuesit mė tė lartė tė sigurisė nė vend – skandali i vjedhjes nė polici kishte ndikuar vetėm nė suspendimin e kėtyre pesė zyrtarėve policorė, tė cilėt sė fundi janė kthyer nė punė. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 29
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi