Mass: Kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn

Shko poshtė

Super Mass: Kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 08, 2009 10:36 pm

Kosova dhe Holanda nuk mund tė jenė pengesė qė Serbia tė integrohet nė Bashkimin Evropian, ka deklaruar ambasadori gjerman nė Serbi, Wolfram Maas.

“Serbia ka vetėm njė detyrim, tė cilin preferoj ta quaj sfidė pėr tė, dhe ajo ėshtė kompletimi i tė gjitha kushteve qė parashihen pėr t’u bashkuar me shtetet tjera tė BE-sė. Kėto janė kritere tė Kopenhagės, tė cilat do tė duhet t’i plotėsojė ēdo shtet, kandidat pėr BE. Unė nuk e shoh Kosovėn dhe Holandėn si pengesė tė Serbisė nė kėtė rrugė”, ka thėnė Maas pėr tė pėrditshmen ‘Politika’.

Ai ka shtuar se kėrkesa e Holandės pėr bashkėpunim tė plotė tė Serbisė me Tribunalin e Hagės konsiston edhe me qėndrimin e vetė Serbisė, pėr arrestimin e personave tė akuzuar pėr krime lufte.

“Pėr sa i pėrket Kosovės, ne kurrė nuk i kemi kėrkuar Serbisė qė ta njohė Kosovėn si njė shtet tė pavarur”, ka deklaruar ai. /KTV/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 29
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi