PSK krkon krijimin e Ministris pr Integrime

Shko posht

Super PSK krkon krijimin e Ministris pr Integrime

Mesazh nga **GrAnD** prej Sun Nov 08, 2009 10:36 pm

Kosova ka nevoj q sa m shpejt t krijohet Ministria pr Integrime n Bashkimin Evropian. Kshtu tha kryetari i Partis Socialiste, Emrush Xhemajli, n nj konferenc pr gazetar. Sipas tij, kjo krkes sht br edhe m hert, por ka hasur n vesh t shurdhr nga ana e Qeveris.

Xhemaili kritikoi ekzekutivin duke thn se ka dshtuar n luftn kundr dukurive negative n vend, e posarisht n luftn kundr korrupsionit, gj e cila shihet qart edhe n raportin e Komisionit Evropian pr Kosovn.

Ndryshe, kryetari i PSK-s foli edhe pr fushatn zgjedhore q kjo parti po bn, duke thn se PS-ja gjithmon dhe do kund ndan mesazhe paqe andaj edhe meriton t votohet. Pr fund, ai ftoi t gjith qytetart e Kosovs q m 15 nntor t dalin sa m masovisht n zgjedhje. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 29
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi