Sejdiu vlerėsoi bashkėpunimin e mirė tė komuniteteve

Shko poshtė

Super Sejdiu vlerėsoi bashkėpunimin e mirė tė komuniteteve

Mesazh nga **GrAnD** prej Mon Nov 09, 2009 8:33 pm

Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu tė hėnėn mori pjesė nė punimet e Konferencės ceremoniale me rastin e miratimit tė Planit tė Punės sė Kėshillit Konsultativ pėr Komunitete pėr periudhėn 2009/2010.

Presidenti Sejdiu duke e ēmuar punėn e Kėshillit Konsultativ pėr Komunitete gjatė vitit 2009, e vlerėsoi bashkėpunimin e mirė tė tė gjitha komuniteteve, pėrcjelljen e rrjedhave tė pėrgjithshme nga anėtarėt e Kėshillit, si dhe dhėnien e ideve dhe iniciativat e tyre pėr punėn e mėtejshme, e cila, sipas presidentit Sejdiu, ėshtė nė pėrputhje me Kushtetutėn dhe legjislacionin nė fuqi.

Plani i Punės sė Kėshillit Konsultativ pėr Komunitete pėr vitin 2010 ėshtė miratuar njėzėri nga anėtarėt e Kėshillit mė 14 tetor 2009 dhe nė tė pėrfshihen vizioni dhe misioni, objektivat strategjike dhe prioritetet implementuese, zhvillimi i mėtejshėm dhe qasja menaxhuese.

Ekipi pėr zhvillimin e Planit tė Punės pas analizės SĖOT qė ka bėrė, ka identifikuar nevojėn pėr tė pėrfaqėsuar dhe prezantuar interesat dhe nevojat e tė gjitha komuniteteve te Qeveria qendrore dhe autoritetet e tjera relevante, nevojėn pėr tė shtuar komunikimin nė mes tė pėrfaqėsuesve tė komuniteteve, nevojėn pėr tė zhvilluar njė pikėpamje dhe qasje tė pėrbashkėt ndaj ēėshtjeve tė komuniteteve, si dhe domosdoshmėrinė e vendosjes sė mekanizmave konsultativė nė mes tė KKK-sė dhe organeve tė tjera relevante.
Gjithashtu, presidenti Sejdiu i falėnderoi edhe mbėshtetėsit e KKK-sė, qė pėrveē Zyrės sė Presidentit, janė edhe vendet e Bashkimit Evropian dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Nė kėtė takim morėn pjesė edhe ambasadorėt e Gjermanisė, Mbretėrisė sė Bashkuar, Turqisė, Republikės sė Shqipėrisė dhe pėrfaqėsues tė tjerė nga organizmat e ndryshėm ndėrkombėtar tė involvuar nė ēėshtjet qė kanė tė bėjnė me komunitetet nė vendin tonė. /Telegrafi/
avatar
**GrAnD**
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 5817
Mosha : 29
Viti: : 23/07/1989
Vendbanimi: : pc
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 02/06/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bess.ch

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi