Haradinaj akuza Thait e Pacollit

Shko posht

Super Haradinaj akuza Thait e Pacollit

Mesazh nga GentleMan prej Fri Nov 27, 2009 12:15 am

Haradinaj akuza Thait e Pacollit


Kryetari i
Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj ka akuzuar
kryeministrin Hashim Thai dhe liderin e AKR-s, Behgjet Pacolli pr
komplot zgjedhor n Gjakov.
N nj konferenc pr shtyp,
lideri i opozits n Kosov tha se krert e ktyre dy partive kan
shkaktuar tensione n komunn e kontrolluar nga AAK pr t larguar
vmendjen nga vjedhja e votave n pjes t tjera t Kosovs.

"Ka pasur nj konspiracion rreth Gjakovs para zgjedhjeve. Ne kemi qen
n dijeni pr nj komplot mes kryeministrit Thai dhe z. Pacolli q ti
bojkotojn zgjedhjet pasi ata e kan ditur paraprakisht rezultatin si
do t jet. Qllimi i ksaj ka qen q duke e ditur q vet z. Thai
dhe PDK-ja do t ndrhyjn pr t vjedh vota, ta trheqin vmendjen n
nj pik t caktuar, n mnyr q t gjitha ndrhyrjet tjera n proces
t mbesin n hije", tha Haradinaj.

Por zvendskryeministri Hajredin Kui, i ka cilsuar deklaratat e
Haradinajt si pjes t fushats zgjedhore. "sht koh e fushats
elektorale, nuk kam dshir ta prziej punn e qeveris me at, por
vendimet e KZAP kan treguar m s miri. sht mir q t presim deri
m datn 13 dhjetor por ne duhet tu besojm institucioneve tona,
KQZ-s, KZAP-s dhe kjo loja kush ka ka br besoj se institucionet
e din m s miri", tha Kuci.

AAK vlerson se rezultatet e zgjedhjeve t 15 nntorit kan treguar nj
shkall t lart paknaqsie t elektoratit me qeverin aktuale
qendrore. Prandaj Haradinaj pret q zgjedhjet e ardhshme parlamentare
t zhvillohen vitin e ardhshm

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi