Pacolli: Edhe n vitin 2009 u vodh vota e AKR-s

Shko posht

Super Pacolli: Edhe n vitin 2009 u vodh vota e AKR-s

Mesazh nga GentleMan prej Fri Nov 27, 2009 12:16 am

Lideri i Aleancs Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka kritikuar
mbarvajtjen e procesit t zgjedhjeve lokale t 15 nntorit, duke thn
se edhe ksaj here sht abuzuar dhe manipuluar me votat e AKR-s
sikurse n zgjedhjet e vitit 2007.
Gjat nj konference
pr media t mbajtur t enjten, Pacolli ka thn se AKR-ja do t
vazhdoj betejn juridike pr t qen koshient me qytetarin dhe
shtetbrjen e Kosovs.

N vitin 2009 po ndodh e njjta gj. AKR-ja u vodh prap vota e AKR-s
u abuzua vota e sovranit, e cila e votoi, e cila ishte pr AKR-n u
abuzua. Por, kt radh duam t jem t hapur me qytetart, se lidert
politik ende e jam pr ata q Kosova mos te ndahet n feude, Kosova mos
t ndahet n regjione t ndryshme si tentojn disa lider t partive
tjera. Ky popull me gjith ato vuajtje, gjith varfrin nuk e meriton
kt ndarje, nuk e meriton kt qeverisje dhe kt situat, ka
theksuar Pacolli.

Pr m tepr Pacolli ka theksuar se AKR-ja do t vazhdoj betejn
juridike deri n fund pr t qen me qytetarin dhe shtet-brjen e
Kosovs.

Ai ka shtuar se zgjedhjet lokale t nntorit dshmuan se Kosova sht
larg idealeve t qenit shtet demokratik, ndrsa shprehu prkushtimin se
AKR si parti politike do t mbetet gjithnj e prkushtuar dhe n
aleanc me qytetarin, duke punuar pr t mirn e tij

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi