Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë.

Shko poshtë

 Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë. Empty Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë.

Mesazh nga ditush Wed Mar 02, 2011 1:19 pm

 Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë. Libya-map

Muamer Gadafi nuk duket se ka kontrollin e Libisë më, tha kryeministri i Italisë, Silvio Berluskoni.
"Kam një lajm të freskët, të marrë pak minuta më parë, i cili thotë se Gadafi nuk e kontrollon situatën në Libi", tha Berluskoni, në një takim politik në Romë.
Italia ka lidhje të ngushta biznesi me Libinë, një ish-koloni italiane, e cila furnizon rreth 25 për qind të nevojave të Romës me naftë dhe 12 për qind të importeve të gazit të saj.
Berluskoni tha se revoltat popullore në Afrikën e Veriut mund të sjellin demokracinë dhe lirinë, por edhe të shkaktojnë krijimin e "qendrave të rrezikshme të fundamentalizmit islamik disa kilometra nga brigjet tona", si dhe një eksod masiv të refugjatëve.
avatar
ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
 Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë. Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon më Libinë. Right_bar_bleue

Registration date : 06/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi