Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa

Shko poshtė

Super Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 5:23 pm

 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa F.0704150501862_m

Pėr disa ēifte gara nė bartjen e bashkėshortes mbi supe ėshtė shumė mė e rėndėsishme sesa Wimbeldoni. Ēiftet garuan nė kampionatin botėrorė i cili organizohet nė Finlandė.
Ēiftet nga 11 shtete tė botės vrapuan gjatė vikendit nė pistėn Sonkajravij tė Finlandės. Nė pistėn me pengesa, e cila sipas rregullave tė kėtij sporti tė pazakontė ėshtė e gjatė 253.5 metra pėr herė tė tretė me radhė fituan finlandezi Taisto Miettinen me partneren Kristiina Haapanen, shkruan Metro.

Ēiftet nė pistė duhet t’i kalojnė sa mė shpejtė qė ėshtė e mundur dy pengesa tė thata dhe dy tė mbushura me ujė. Garuesit nuk ėshtė e thėnė qė patjetėr tė jenė bashkėshortė.
Garuesi mund ta bartė mbi supe edhe gruan e fqinjit ose shokut, ndėrsa kushti i vetėm ėshtė qė ajo tė jetė mė e vjetėr se 17 vjeē dhe tė peshojė sė paku 49 kilogramė.

Ekzistojnė disa stile pėr bartjen e bashkėshortes, ndėrsa mė i popullarizuari ėshtė stili estonez i cili mund tė shihet edhe nė fotografi. Shpėrblimin qė merr fituesi caktohet nga pesha e partneres.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa Left_bar_bleue100 / 100100 / 100 	  Me bashkėshortet nė shpinė vrapuan me pengesa Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi