Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait

Shko poshtė

Super I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 05, 2011 8:36 am

I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait 819867279lajmetari819867279

Tiranė - Njė banesė 3-katėshe tek stacioni i fundit tek zona e ‘Unazės sė Re’ ėshtė pėrfshirė nga flakėt e njė zjarri sot nė mėngjes nė kryeqytet. Sipas informacioneve paraprake tė policisė shqiptare, dyshohet se ka qenė i zoti i shtėpisė qė i ka vendosur zjarrin banesės sė tij.

I zoti i shtėpisė u fut nė banesė pas vėnies sė zjarrit dhe kėrcėnonte se do vetėdigjej. Sėrish sipas informacioneve tė marra, pronari i shtėpisė mbante njė bidon benzine me vete ndėrkohė qė polica dhe zjarrfikėset kanė shkuar menjėherė nė vendngjarje duke neutralizuar tė zotin e shtėpisė 40 vjeēar.

policia tha se ngjarja dyshohet tė ketė ndodhur nėn kushtet e njė depresioni tė thellė tė tė zotit tė shtėpisė.

Gjithė ēka ka mbetur nga vila trekatėshe qė gjendet nė stacionin e fundit tė Tiranės sė Re siē shihni edhe nga kėto foto tė vendngjarjes, janė disa mbeturina, sende shtėpiake tė djegura dhe muret e banesės qė nga brenda ėshtė tėrėsisht e djegur.

Everet Ymeraj, 40 vjeē me origjinė nga Tropoja, sapo ishte ribashkuar me vėllanė e tij qė ishte prej kohėsh emigrant dhe kishte ardhur nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Por ardhja e vėllait pasoi edhe ngjarjet e sotme. Mes tė dyve ka nisur njė konflikt pronėsie. Sherri nuk ka pasur tė ndalur, derisa sot nė mėngjes, vėllai qė jetonte nė vilė, ka dashur tė hakmerret ndaj kurbetēiut dhe i ka vėnė flakėn godinės trekatėshe, raporton ‘noa’.

Ymeraj nuk ka menduar gjatė as pėr dyqanet qė ndodheshin nė katin e parė dhe as pėr bar-kafenė qė gjithashtu u pėrfshi nga flakėt qė u ndezėn nga lyerja me benzinė e njė pjese tė vilės duke provokuar shpejt flakėt nė tė gjithė objektin.

Mbėrritja e policisė, si dhe forcave zjarrfikėse ka bėrė tė mundur shuarjen e flakėve dhe shmangien e rrezikut te pallati ngjitur nė tė djathtė, siē e dalloni nė foto dhe banesat e tjera pėrreth.

Everet Ymeraj ėshtė shoqėruar nė polici dhe ka rrėfyer atje, se e kishte vėnė ai zjarrin nė shenjė pakėnaqėsie ndaj vėllait tė tij emigrant pėr problemet e pronėsisė qė kishin lindur mes tyre.

_________________
I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait Left_bar_bleue100 / 100100 / 100I vė flakėn shtėpisė dhe tenton tė hidhet nė zjarr pėr inat tė vėllait Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi