Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij

Shko poshtė

Super Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 18, 2011 10:15 am

Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij F.0718112844233_m
Njė garė shumė e pazakontė ėshtė mbajtur nė qytetin Shaoyang tė provincės Hunan nė Kinė. Dy bletarė garuan se cili do tė tėrheqė mė shumė bletė nė trupin e tij. Fitoi 42 vjeēari Wang Dalin tė cilit iu ngjitėn 26 kilogramė bletė nė trup.
Tė veshur vetėm me nga njė palė brekė tė shkurta Dalin dhe 20 vjeēari Lv Kongijang ia filluan garės, Me anė tė amzave ata tėrhiqnin bletėt tjera, por mė i suksesshėm u dėshmua bletari mė plak dhe me mė shumė pėrvojė.

Dalin pėr 60 minuta arriti tė tėrheqė 25.8 kilogramė bletė nė vete, derisa Kongjiang tėrhoqi 22.9 kilogramė. Kjo garė e pazakontė tėrhoqi shumė njerėz, por ata pėr dallim nga bletarėt, kryesisht bartnin syze dhe rroba mbrojtėse, shkruan Daily Mail.
Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij Bb1

_________________
Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Kinezi tėrhoqi 25 kilogramė bletė nė trupin e tij Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi