Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km

Shko posht

Super 8 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 21, 2011 12:07 pm

8 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km 1499_1310557413
PARIS T drgosh nj email ndot m tepr se sa mund t imagjinohet. Ekspertt raportojn se nj mesazh i posts elektronike krijon 19 gram Co2, q nuk sht pak, duke konsideruar se nj makin e regjistruar n vitin 2010 prodhon 140 gram dioksid karboni pr cdo kilometr.

Nj mesazh i posts elektronike i drguar 8 personave, n ndotjen nga dioksidi i karbonit, sht i barbart me at q prodhon nj makin n 1 kilometr. Ademe shpjegon se kjo i detyrohet faktit se nj mesazh kopjohet n 10 server t ndryshm, q merren me drgimin e email-eve. N cdo kalim n server harxhohet e njejta sasi energjie elektrike dhe pr email-e m t rnda harxhohet nj sasi m e madhe.

_________________
8 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
8 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km Left_bar_bleue100 / 100100 / 1008 e-mail porosi ndotin ambientin me Co2 sa nj makin n nj km Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi