Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qeni m i madh n bot

Shko posht

Super Qeni m i madh n bot

Mesazh nga Nora prej Sat Jul 23, 2011 3:30 pm

Qeni m i madh n bot Qeni2

Kur qeni George ishte i vogl, dukej nj klysh normal me prjashtim t putrave t tij, t cilat ishin paksa t mdha. Por askush nuk e mendonte se ky qen n dukje "normal" do t bhej qeni m i madh n bot. Pronart e tij nuk e mendonin se qeni i tyre i vogl do t arrinte nj gjatsi prej 2.1 metr dhe t peshonte 114 kilogram.

Dave Nasser, pronari i qenit tha se George-n e kishte marr n vitin 2006, pak muaj pasi u martua.

"Nuk e kisha menduar kurr se do t arrinte kt madhsi. Kur e morn George-n, ai ishte nj qenush me prmasa normale, por tani ai sht qeni m i madh n bot! Qeni sht i racs ′Great Danes′ dhe jan kafsh t mrekullueshme pr faktin se nuk jan agresive dhe afrohen shum me njerzit, gj q i bn m t ndjeshm se llojet e tjer t qenve. Deri kur ishte pes muajsh ai sillej si qent e tjer, duke ndjekur bishtin. Por ai ishte n madhsin e nj qeni Labrador t rritur. Ai po shtonte m shum se nj paund n dit dhe sillej rrotull si bambi. Kur ai shprehte dashurin ndaj nesh na linte pr njfar koh me shpatulla pas muri apo ndonje mobilje" tha Dave Nasser.

Nasser gjithashtu tregoi se pavarsisht se njerzit mund t friksohen nga madhsia e tij, George nuk sht agresiv. Ai tha se George sht i tmerruar nga qent chihuahua!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Qeni m i madh n bot Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qeni m i madh n bot Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Qeni m i madh n bot

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 23, 2011 3:33 pm

kukuu Sa nje lop koka more.

_________________
Qeni m i madh n bot D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Qeni m i madh n bot Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qeni m i madh n bot Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi