Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bullgaria me 238 njqindvjear

Shko posht

Super Bullgaria me 238 njqindvjear

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 24, 2011 9:10 am

Bullgaria me 238 njqindvjear 23bullgari_2307112211_1


N Bullgari jetojn 238 qytetar m t moshuar se 100 vjet, ndrsa m i moshuari nga ata sht 111-vje dhe jeton n Sofje, ka treguar regjistrimi i popullsis n shtetin antar t BE-s. Bullgari m i vjetr ka lindur m 1900, kur n at vend, sipas statistikave, kan jetuar 3.7 milion banor.

N rajonin e Sofjes jetojn 51 banor m t vjetr se njqind vjet, prej t cilve 35 jan femra. N Bullgari, sipas regjistrimit t kryer n muajin shkurt, jetojn gjithsej 7.4 milion banor._________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
Nora
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 28
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
Bullgaria me 238 njqindvjear Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Bullgaria me 238 njqindvjear Right_bar_bleue

Registration date : 10/06/2008

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi