Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante

Shko posht

Super Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 27, 2011 5:59 pm

Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante F.0727181511764_m
Zhang Bing, 15 vjear, i cili ishte therur n ball me nj shpat t madhe, ka mbetur gjall mrekullisht.
Tinejxheri i kishte thirrur shokt e klass n shtpi, por njri prej shokve kishte marr me vete nj arm t rrezikshme, shkruan Metro. Ende nuk dihet si arriti shpata e gjat 50 centimetra t futet n ballin e Zhangut. Megjithat ai ishte me fat q shptoi gjall pasi mjekt n spitalin lokal refuzuan ta operonin.

Tre shok t klass erdhn t m vizitonin n shtpi dhe njri kishte sjell me vete nj shpat. Ai ishte larg meje 3-4 metra. Nuk e di se si shpata fluturoi e mu ngul n kok. Ndjeva dhimbje t madhe dhe gjaku ma mbuloi fytyrn, ka thn Zhang, i cili po e merr veten nga plaga.

Pasi u refuzua nga mjekt e spitalit lokal, djaloshi u detyrua t udhtoj edhe pr dy or me plagn n kok n spitalin e afrt t Changshas ku kirurgt ia hoqn shpatn.

Kryekirurgu i spitalit tha: Pr fat shpata nuk kishte prekur arteriet n kafk dhe nervat kryesore, prndryshe do t ishte mesele tjetr.
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Shpata1

_________________
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Mjekt ia hoqn nga kafka shpatn gjigante Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi