Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

7 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta

Shko poshtė

Super 7 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta

Mesazh nga D3M1 prej Thu Oct 13, 2011 7:06 pm

7 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta Cudite
Hoy parashikon sulmin nė Oklahoma


Amerikanja Hana Hoy ėshtė njė medium qė pretendon se jo vetėm i
dėgjon shpirtrat por sheh edhe prezencėn e tyre fizike. Nė vitin 1995,
Hoy ishte nė njė program live nė radio, kur parashikoi njė sulm
terrorist ndaj njė ndėrtese nė Oklahoma. Vetėm 90 minuta mė vonė,
tragjedia pėrfshiu godinėn federale “Alfred p. Murray” dhe u bė sulmi mė
i egėr terrorist nė SHBA para 11 shtatorit tė 2001-shit. Hoy ia kishte
dėrguar parashikimin e saj FBI-sė disa muaj para ngjarjes.


Jeffrey Palmer parashikon shpėrthimin e vullkanit, cunamet dhe uraganin Katrina


Australiani Jeffry R. Palmer ka bėrė njė sėrė parashikimesh, disa
prej tė cilave rezultuan tė vėrteta mė vonė e disa jo. Palmer parashkoi
vullkanin nė Oqeanin Indian nė 26 dhjetor tė 2004-s, i cili u ndoq nga
cunami nė brigjet e Sumatrės, Indonezi. Mbi 230 000 njerėz nga 14 vende
tė ndryshme mbetėn tė vdekur nga kjo fatkeqėsi natyrore. Palmer
parashkoi edhe zbulimin e faktit se Korea po testonte armėt bėrthamore,
por ai fitoi famė ndėrkombėtare pėr parashikimin e uraganit Katrina, njė
stuhi e fuqishme qė u mori jetėn 1836 personave nė SHBA dhe renditet
edhe sot nė listėn e pesė uraganeve mė shkatėrruese atje.


Edgar Cayce parashikoi gjithēka qė nga luftėrat botėrore deri te vdekjet e presidentėve


Amerikani Edgar Cayce, i njohur ndryshe si “profeti i fjetur”, ėshtė
ndoshta personi me telepatinė mė tė fuqishme nė shekullin XX. Cayce e
sugjestiononte veten duke kaluar nė njė gjendje meditative, gjatė sė
cilės mund tė jepte pėrgjigje pėr pyetje rreth kohės, hapėsirės,
rimishėrimit, spiritualitetit dhe ngjarjeve tė kohės dhe atyre qė do tė
ndodhnin nė tė ardhmen. Cayce-it i njihet merita e parashikimit tė
nisjes dhe mbarimit tė dy luftėrave botėrore, pėrfundimin e Depresionit
tė Madh nė SHBA dhe vdekjet e presidentėve Roosvelt dhe John Kenedy.


Jeane Dixon


Jeane Dixon ishte njė astrologe qė arriti kulmin e popullaritetit
tė saj nė 1960 nė SHBA, pasi zonja e parė, Nensi Regan i kėrkoi kėshilla
nė lidhje me presidencėn e tė shoqit, Ronald Regan. Ajo njihet pėr
parashikimin e saktė tė vrasjes sė presidentit John F. Kennedy dhe
vdekjes sė Martin Luther King. Dixon frymėzoi teorinė e njė matematikani
nė atė kohė, sipas tė cilės, njerėzit kanė tendencėn tė sjellin
ndėrmend gjithmonė parashikimet e sakta, ndėrsa injorojnė numrin e madh
tė parashikimeve qė nuk dalin.


Mark Twain


Shkrimtari i njohur Mark Twain nuk ėshtė njohur pėr ndonjė aftėsi
telepatike, por ai ka thėnė disa gjėra gjatė jetės sė tij, tė cilat mė
vonė janė vėrtetuar. Para sė gjithash, Twain ka parashikuar vdekjen e
vet. Ai lindi nė 1835, kur kometa Halley ishte shfaqur nė qiell. Ai
parashikoi se do tė vdieste kur Halley tė rishfaqej pėr herė tė dytė.
Twain vdiq nė 1910, kur kometa ishte e dukshme nė qiell. Twain
gjithashtu parashikoi vdekjen e tė vėllait nėpėr mjet njė ėndrre, nė tė
cilėn ai shfaqej i shtrirė nė arkivol mes dy karrigeve nė dhomėn e
ndenjes sė tė motrės. Pas disa javėsh, vėllai Henry vdiq nė njė aksident
me varkė dhe kur Mark u fut nė sallonin e sė motrės pa tė vėllanė nė
tė njėjtin pozicion si e kishte parė nė ėndėrr.


Motrat binjake parashikojnė 11 shtatorin


Terry and Linda Jamison janė dy binjake qė ndajnė tė njėjtin shpirt
nė plot kuptimin e fjalės. Ato thonė se kanė parashikuar sulmet e 11
shtatorit nė Qendrėn Botėrore tė Tregtisė nė New Jork, ndėrsa jepnin njė
intervistė pėr njė radio nė vitin 1999. Ato pretendojnė se kanė
parashikuar edhe avancimet nė kėrkimet mjekėsore, specifikisht ato mbi
kancerin, ato nė studimin e sėmundjes Alzheimer, rrjedhjet e Wikileaks
dhe disa katastrofa natyrore nėpėr botė.


Nostradamus parashikon Napoleonin, Hitlerin dhe 11 shtatorin


Asnjė artikull mbi parashikimet nuk do tė ishte i plotė pa ato tė
Nostradamusit nė shekullin XIV, gjysma e tė cilave kanė dalė tė vėrteta.
Ndoshta parashikimi mė i madh i tij mbetet ai pėr tre anti-Krishtėt qė
do tė kishin efekte domethėnėse mbi shoqėrinė njerėzore. I pari mendohet
tė jetė pėr Napoleon Bonapartin, njė sundimtar i egėr, i njohur si
“Kasapi” nga njerėzit qė e rrethonin. “Njė perandor do tė lindė pranė
Italisė. Njerėzit qė i bėjnė shoqėri do tė thonė se ishte mė shumė kasap
sesa princ”. Anti-Krishti i dytė, tė cilit Nostradamusi i referohet si
“Njeri i njollosur nė vrasje … armiku mė i madh i racės njerėzore… ai qė
ėshtė mė i keq se tė gjithė ata qė kanė qenė mė pėrpara… gjakatar dhe
ēnjerėzor” mendohet tė jetė Hitleri. Disa njerėz mendojnė se
anti-Krishti i tretė mund tė jetė Osama bin Laden, duke u nisur nga
fakti se Nostradamusi parashikonte qė ai do tė vinte nga Lindja e Mesme.
“Nga Arabia e madhe do tė lindė njė ndjekės i fortė i Muhamedit. Ai do
tė hyjė nė Europė veshur mė njė ēallmė blu… Do tė jetė makthi i racės
njerėzore, kurrė mė parė nuk ėshtė parė ky tmerr”, thotė Nostradamus.
Pėr mė tepėr, Nostradamus shpalos njė panoramė qė ngjan nė mėnyrė
tronditėse me sulmet terroriste tė 11 shtatorit tė 2011-s. “Qielli do tė
digjet nė 45 gradė. Zjarri do t’i afrohet qytetit tė ri madhėshtor”. Nė
kėto fjali, Nostradamus i referohet njė qyteti tė madh nė botėn e re
amerikane, nė afėrsisht 45 gradė gjerėsi gjeografike. Ekspertėt kanė
pranuar se ky mund tė jetė vetėm New Yorku.

_________________
7 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
7 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta Left_bar_bleue100 / 100100 / 1007 parashikimet tronditėse qė kanė dalė tė vėrteta Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi