Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asteroidi po i afrohet Toks

Shko posht

Super Asteroidi po i afrohet Toks

Mesazh nga D3M1 prej Sat Nov 05, 2011 4:23 pm

Asteroidi po i afrohet Toks  F.1105090841214_m
Nj asteroid, m i madh se nj aeroplanmbajtse, do t kaloj
ndrmjet Toks dhe Hns t martn. Ky sht takimi m i afrt me nj
trup qiellor t ksaj madhsie, n 35 vitet e fundit.
Shkenctart thon se nuk ka arsye pr shqetsim, sepse asteroidi nuk do t na godas.

Ne jemi 100 pr qind t sigurt se nuk paraqet krcnim, por sht
nj shans i mir pr ne, tha shkenctari i NASA-s Don Yeomans.

Asteroidi i njohur me emrin 2005 Yu55 po prcillet me antena
toksore, derisa po afrohet nga drejtimi i Diellit. M s afrmi me
Tokn do t jet t martn, n orn 6:28 minuta, sipas kohs s Ameriks
Veriore, kur asteroidi do t jet larg planetit ton 325.087 kilometra.
Pra, m afr se largsia e hns nga planeti yn (386.242 kilometra).

Hna gjendet n nj largsi prej 241.401 kilometra larg asteroidit n
pikn m t afrt, njoftoi AP t premten. Edhe Toka edhe Hna jan t
sigurt ksaj radhe, thot Jay Melosh, profesor n universitetin
Purdue.

_________________
Asteroidi po i afrohet Toks  D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Asteroidi po i afrohet Toks  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Asteroidi po i afrohet Toks  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi