Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu

Shko posht

Super Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 08, 2011 8:20 pm

Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu Indi-viktimat

Rrmuja ndodhi gjat nj ceremonie fetare pr 100-vjetorin e lindjes s themeluesit t sektit Hindu.

Mijra vet po merrnin pjes n ceremonin kushtuar Sri Rama Sharma, themeluesi i sektit Gayatri Parivar.

Nga rrmuja shum persona t tjer mbetn t plagosur dhe jan drguar pr n spital. Nj zdhns i qeveris, Amit Chandola, deklaroi pr Associated Press se personat e lnduar jan t paktn 50.

Kur ritualet filluan, shum persona vrshuan prpara pr t ofruar objektet e tyre pr zjarrin e shenjt dhe turma doli nga kontrolli, ka treguar ndrkoh nj dshmitar.

Sipas burimit, shum persona u rrzuan, por njerzit q ndodheshin m pas vazhduan t shtynin prpara turmn.

Hariduar, q ndodhet 173 kilometra n veri t Nju Delhit, sht nj qytet-tempull prej nga ka lindur edhe dinastia Ganges, nga malet e Himalajave, dhe konsiderohet i shenjt.

Numri i madh i personave q marrin pjes n festivalet fetare n Indi i ka kthyer rrmujat n nj ngjarje t zakonshme, q shoqrohen me viktima.

Nj rrmuj e ngjashme e ndodhur n nj festival n shtetin jugor t Kerals, n Janar, u mori jetn mbi 100 personave.

_________________
Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Indi, 10 t vrar n nj ritual hindu Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi