Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Siri, mbi 3 500 t vrar nga autoritetet

Shko posht

Super Siri, mbi 3 500 t vrar nga autoritetet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 08, 2011 8:22 pmM shum se 3 500 persona kan vdekur n muajt e revoltave anti-qeveritare n Siri, lajmroi gjat dits s mart OKB.

N raport fajsohej shtypja brutale e protestave dhe e opozits nga autoritetet, si prgjegjse pr gjakderdhjen.

Liga Arabe dhe Siria arritn nj marrveshje gjat javs s shkuar, plan i cili duhet ti jepte fund prplasjeve dhunshme n vend, por q prej ather, mbi 100 persona jan vrar, 60 prej t cilve n qytetin e Homsit, vatr e revoltave.

Ndrkoh, Liga Arabe do t takohet srisht kt fundjav, pr t diskutuar mbi zhvillimet e rejat krijuara n Siri. N konferenc sht paralajmruar vendosja e sanksioneve mbi Sirin.Trupat siriane vazhdojn t prdorin tanke dhe arm t rnda pr t sulmuar zonat rezidencale t qytetit Homs, deklaroi Ravina Shamdasani, nj komisionere pr t drejtat e njeriut n OKB.


_________________
Siri, mbi 3 500 t vrar nga autoritetet  Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Siri, mbi 3 500 t vrar nga autoritetet  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Siri, mbi 3 500 t vrar nga autoritetet  Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi