Forumi Shqiptar | www.Besa-Bese.com |
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste

Shko poshtė

Super Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 08, 2011 8:23 pm

Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste Partiajoeurozones

Partitė ekstremiste dhe antieuropiane janė duke fituar gjithmonė e mė shumė terren nė Europė si rrjedhojė e krizės ekonomike.

Duke nisur nga Partia e Frontit Kombėtar e Marine le Pen, e cila sipas sondazheve mund tė mundė Nicolas Sarkozy nė garėn pėr president nė zgjedhjet e vitit tė ardhshėm, nga Skandinavia e deri nė Hungari, lėvizjet anti-emigracion, anti-BE dhe nacionaliste janė duke u fuqizuar ndjeshėm.

Sipas njė studimi, janė 14 partitė e kėtij lloji qė po rriten vazhdimisht nė tė gjithė Bashkimin Europian, midis tė cilėve mė shqetėsuese duken Partia Austriake e Lirisė dhe lėvizja ultranacionaliste e quajtur Partia Kombėtare Britanike.

Sipas njė studimi tė kryer midis tė regjistruarve nė “Facebook” nė faqet e kėtyre kėtyre partive, zbulohet se njė shumicė dėrmuesve e mbėshtetėsve tė grupimeve janė meshkuj midis 20-30 vjeē, shumė prej tyre me probleme punėsimi. Ėshtė pikėrisht kjo mosha mė e predispozuar pėr tė krijuar revolucione apo protesta tė dhunshme, siē tregojnė dhe shembuj tė pafundmė historikė.

Tė pyetur nėse e shikojnė dhunėn si njė mundėsi pėr tė zgjidhur problemet e tyre, 26% e tė anketuarve deklaruan po, ndėrsa pėrqindja e atyre qė ishin pro zgjidhjes nėpėrmjet forcės ishte edhe mė e lartė nė Francė apo Itali, ku arrinte deri nė 40%.

_________________
Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 31
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Eurozonė, kriza forcon partitė ekstremiste Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi